artykuł nr 1

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze

OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE

Wójt Gminy Obrazów

ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze

w Urzędzie Gminy w Obrazowie

I. Nazwa i adres jednostki: Urząd Gminy w Obrazowie, Obrazów 84 27-641 Obrazów

II. Nazwa stanowiska pracy: stanowisko ds. księgowości w Referacie Finansowo-Budżetowym

III. Wymagania:

Wymagania niezbędne:

obywatelstwo polskie,

pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,

brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane
z oskarżenia publicznego  lub umyślne przestępstwo skarbowe,

nieposzlakowana opinia,

wykształcenie wyższe w zakresie księgowości,

staż pracy -  3 lata w tym  2 lata w administracji publicznej,

umiejętność obsługi komputerowych programów finansowo-księgowych oraz programów biurowych ( arkusz kalkulacyjny, edytor tekstowy, poczta elektroniczna)

Wymagania dodatkowe:

 1) umiejętność planowania i organizacji pracy na zajmowanym stanowisku,

 2) znajomość przepisów prawa regulujących  zakres tematyczny stanowiska, a w szczególności ustawy o: samorządzie gminnym, finansach publicznych, rachunkowości, ustawy o podatku od towarów i usług ( doświadczenie w stosowaniu przedmiotowej ustawy).

3) preferowane doświadczenie zawodowe w zakresie zadań wykonywanych na stanowisku ( Dział  IV Ogłoszenia )

4) odpowiedzialność, rzetelność, komunikatywność oraz dyspozycyjność.

  IV. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

Prowadzenie całości spraw związanych z wystawianiem faktur,  z ewidencją, naliczaniem i przekazywaniem do Urzędu Skarbowego podatku VAT.

Współpraca z jednostkami organizacyjnymi w zakresie VAT i z Urzędem Skarbowym.

Prowadzenie całości spraw związanych z centralizacją VAT, przyjmowaniem rozliczeń od jednostek, sporządzanie zbiorczego rozliczenia VAT i przekazywanie do Urzędu Skarbowego zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Prowadzenie ewidencji środków trwałych i przedmiotów, rozliczanie zakończonych inwestycji.

Prowadzenie całości dokumentacji oraz terminowe rozliczanie majątku gminy według dokumentacji inwentaryzacyjnej ze stanem księgowym.

Rozliczanie kart drogowych samochodów służbowych Urzędu.

Prowadzenie rejestru pism wpływających do księgowości budżetowej.

Sporządzanie sprawozdawczości według obowiązujących przepisów.

Przygotowywanie przelewów do faktur na środki z subwencji , dotacji i innych.

Wstępna dekretacja  dowodów księgowych.

Opracowanie raportu o stanie gminy.

Całość spraw związanych z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełosprawnych.

prowadzenie i załatwianie innych spraw z zakresu prawa finansowego.

V. Warunki pracy na stanowisku:

  1) praca w pełnym wymiarze,

  2) zatrudnienie w ramach umowy o pracę,

  3) wynagrodzenie stałe,

  4) stopień samodzielności: stanowisko w referacie budżetowo-księgowym.

 VI. Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych:

  W miesiącu poprzedzającym datę publikacji niniejszego ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie Gminy w Obrazowie w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi mniej niż 6%.

 VII. Wymagane dokumenty:

List motywacyjny,

kwestionariusz osobowy,

CV

2)   oświadczenie kandydata o posiadanym obywatelstwie,

3)  oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych oraz  o korzystaniu z pełni praw publicznych,

4)  oświadczenie kandydata o braku skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

5) oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku,

6) kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,

7) kserokopie świadectw pracy z poprzednich miejsc pracy lub innych dokumentów potwierdzających okresy zatrudnienia,

8)   kserokopie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność, jeśli kandydat zamierza skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w ustawie,

9) oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,

10) klauzula informacyjna

( Oświadczenie i klauzula do pobrania ze strony BIP Urzędu Gminy w Obrazowie pod adresem: http://www.obrazow.4bip.pl/index.php?idg=4&id=143&x=7  )

Kandydat wyłoniony do zatrudnienia będzie zobowiązany do dostarczenia pracodawcy przed podpisaniem umowy zaświadczenia o niekaralności ( z Krajowego Rejestru Karnego ).

VIII. Sposób, termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty należy przesyłać pocztą na adres: Urząd Gminy w Obrazowie, Obrazów 84 27-641 Obrazów lub składać  w Sekretariacie Urzędu Gminy  w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 grudnia 2022 roku do godz. 1530 w zamkniętej kopercie z następującą adnotacją:

„Nabór na wolne stanowisko urzędnicze – stanowisko ds. księgowości ”

(za datę doręczenia dokumentów przyjmuje się datę ich wpływu).

Dokumenty, które wpłyną do Urzędu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Kandydaci, którzy spełnią wymagania formalne określone w ogłoszeniu oraz zakwalifikują się do dalszego postępowania zostaną telefonicznie poinformowani
 i zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Niezwłocznie po przeprowadzonym naborze informacja o wyniku naboru będzie upowszechniona przez umieszczenie na tablicy informacyjnej Urzędu oraz opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Obrazów

Dodatkowe informacje

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze przeprowadzi Komisja Konkursowa powołana przez Wójta Gminy Obrazów, na podstawie Regulaminu naboru na wolne stanowiska urzędnicze, w tym wolne kierownicze stanowiska urzędnicze w Urzędzie Gminy w Obrazowie oraz na wolne stanowiska kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Obrazów — wprowadzonego Zarządzeniem Nr 64/2017 Wójta Gminy Obrazów z dnia 20 listopada 2017 r. (Regulamin naboru dostępny jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Obrazów oraz w Urzędzie Gminy w Obrazowie, Obrazów 84, 27-641 Obrazów).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Obrazowie  oraz telefonicznie pod nr tel. 15 836 51 62 informacji udziela  Sekretarz Gminy.